voice technology

فناوری صدا به سرعت در حال پیشرفت است و راههای تعامل ما با وسایل را متحول می کند، روشهای جستجو و خرید مصرف کنندگان را دگرگون می سازد. اکنون زمان درست کشف و تجربه قدرت فناوری صدا برای غنی کردن تحقیقات بازار است.

 

فناوری   صدا به سرعت در حال تحول است و شیوه تعامل انسان با ابزارهایش را تغییر داده است، همچنین به مصرف‌کننده در جستجو و خرید محصولات  کمک می‌کند و کارهای ساده نظیر چک کردن آب و هوا و سفارش غذا را بر عهده گرفته است.

مصرف‌کنندگان با سرعتی بیش از سایر فناوریهای پیشین درحال تطابق خود با فناوری صوتی هستند. طبق تحقیق موسسه پی‌دابلیوسی PWC  بیش از 50% افراد در  همه گروهها حتی افراد بالای 50 سال درحال استفاده از صدای خود برای تعامل با تکنولوژیهای موجود در ابزارهای اطرافشان از جمله گوشیهای هوشمند هستند.  در سال آینده بیش از نیمی از آمریکاییهای دارای گوشی هوشمند از فناوریهای صدای گوشیهای خود برای کاری فراتر از تماس تلفنی بهره خواهند برد.

صنعت تحقیقات در زمینه استفاده از این روند چندان پرسرعت نبوده است، اما پیش بینی ما این است که در سالهای پیش رو استفاده از فناوری صدا به شکل انفجاری افزایش پیدا می کند و در آینده تعجب خواهیم کرد که پیش از این چطور بدون این فناوری کار می‌کردیم.

در ادامه 5 دلیل برای مدعای خود ذکر می کنیم.

 

  1. مردم راحتتر هستند که حرف بزنند تا تکست بنویسند

تعامل صوتی برای انسان بسیار طبیعی و ذاتی و راهی کارا برای ارتباطات انسانی است. سخن گفتن به ما امکان ارتباط سریع و لحظه ای می دهد در حالی که مشغول فعالیتهای دیگر نظیر خرید، ورزش، رانندگی و یا انجام فعالیتهای خانه هستیم.

این سطح از راحتی  به این معنا است که  وقتی مردم به جای تایپ کردن حرف می زنند، پاسخهای عمیق تری ارائه می دهند. علاوه بر این ارتباطات صوتی نیاز به تلاش کمتری دارد و می توان پاسخهای ظریفتر، فیلترنشده و احساسی بیشتری دریافت کرد

  1. گردآوری داده صوتی بسیار ساده است

همه ما ولو ناخودآگاه از ارزش زمان به عنوان تنها منبع ارزشمند در اختیار خود اطلاع داریم. ما رسما هرکاری می کنیم تا بخشی از زمان خود را صرفه جویی کنیم و فناوری صوتی کمک حال ما در اینباره است.

پاسخهای صوتی به هیچ ابزار ویژه ای نیاز ندارند، ما برای شرکت در نظرسنجی به میکروفون بکاررفته در وسیله‌مان (لپ تاپ، تبلت، گوشی هوشمند، دسک تاپ) نیاز داریم. این به پاسخگو امکان می دهد فقط با حرف زدن آزادانه جلوی وسیله خود (گوشی، تبلت، لپ تاپ، دسکتاپ) در تحقیقات بازار هر زمان و هر مکان که دوست دارد شرکت کند.

از آنجا که پاسخگوی صوتی اغلب بسیار ساده تر است، ما پیش بینی می کنیم پیمایشهای صوتی نرخ پاسخگویی و تکمیل پرسشنامه ها را فراتر خواهند برد و در نهایت محققات هم از لحاظ زمان و هم پول شاهد صرفه جویی نسبت به وضعیت فعلی خواهند بود.

  1. کلام ما یک میکروسکوپ تشخیص احساسات است

سیگنالهای کلامی در صدای ما شاید قوی ترین آشکارساز برای درک عواطف و رفتار انسانی باشند.  وقتی سخن می گوییم تنها کلام ما نیست که انتقال می یابد بلکه چگونه گفتن ما هم بار معنایی دارد. ما می توانیم در پس کلماتی که برمی گزینیم احساساتمان را پنهان می کنیم، اما این کار در تن صدای ما به مراتب مشکل تر است.

فناوری تشخیص احساسات صوتی رشد زیادی داشته و به سطح بالایی رسیده است. هوش مصنوعی می تواند  تغییرات صدا را تشخیص دهد و حس و حال انسانی ، نگرش و ویژگیهای تصمیم گیری انسانی را آشکار کند. فناوری که امروز در اختیار داریم می تواند در تحقیقات بازار بکار رود و تحلیلهای صداپایه ارائه دهد که می تواند به پیش بینی رفتار مصرف کننده کمک کند.

علاوه بر این، درک وضعیت عاطفی پاسخگو می تواند به ریشه یابی واکنشی هوشمندانه تر کمک کند، برای مثال وقتی احساسات منفی در پاسخ فرد تشخیص داده می شود، ممکن است بخواهید یک پرسش پیگیرانه بپرسید تا بیشتر درباره دلیل احساس منفی بدانید یا به خط متفاوتی از سوالات شیفت کنید.

  1. استحکام تحقیقات کمی به همراه غنای تحقیقات کیفی

در دنیای پرشتاب و آنی امروز، تحقیقات کمی خودکار ما را در ورطه خطر از دست دادن توانایی شنیدن صدای واقعی مشتری می اندازد. تحقیقات کیفی از طرف دیگر به دنبال “چرا” ها است نه “چه” ها و بینش ظریف و جزئی فراهم می کند که بازاریابها به کمک آن قادر به اولویت بندی خواسته ها، نیازها و تمایلات مشتری و اتخاذ تصمیمهای درست بر مبنای بازخورد بازار و مشتری هستند.

به لطف فناوری ما اکنون می توانیم صدها و هزاران پاسخ صوتی از پاسخگویان دریافت کنیم، به مردم امکان تشریح تجاربشان از زبان خودشان بدهیم. با فناوری تبدیل صوت به گفتار، تبدیل فایلهای صوتی به متن با هزینه ای معقول امکان‌پذیر شده است. با کمک هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی ما می توانیم داده های صوتی را به صورت آنی تحلیل کنیم و موضوعات داغ و الگوها را استخراج کنیم، و به سرعت آن را به بینش اجرایی تبدیل کنیم.

  1. جلوگیری از تقلب در تحقیقات بازار

اعتماد به کیفیت پاسخگویان یکی از مسائل برجسته در تحقیقات بازار موفق است. متاسفانه، بازیگران بد که سعی دارند با چندین بار شرکت در نظرسنجی سیستم را بازی بدهند و روی نتایج تاثیر بگذارند یا اینکه پاداش و هدایای بیشتری دریافت کنند، امری شایع است.

تشخیص صدا و سایر قابلیتهای تحلیلی جدید می توانند اصالت پاسخگویان را تایید کنند،  به جلوگیری از تقلب کمک کنند و اثر باتها روی نتایج را کاهش دهند.

ما پیش بینی می کنیم که فناوری صدای پدیده انقلابی بزرگ بعدی در تحقیقات بازار خواهد بود. زمان مناسب برای استقبال از قدرت فناوری صدا در افزایش غنای تحقیقات بازار و استخراج بینش های جدید با استفاده از صدای مشتری فرا رسیده است.

 

منبع: گرین بوک، نویسندگان ابیگیل استوارت، مایک پیج

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه