کانتار در پروژه موسوم به پرتاب به ماه، سیستم جدید اندازه گیری اثربخشی تبلیغات برای صنایع مختلف راه اندازی کرده است، با کمک این پروژه تبلیغات کننده ها می توانند از سیستم سنجه های کوکی محور عبور کرده و اثربخشی تبلیغ را اندازه گیری کنند.

kantar

کانتار هدف این اقدام را استقرار پلتفرمی داده محور اعلام کرده است که اطلاعات را مستقیم از منتشرکننده تبلیغ به صورت یکپارچه سازی با وبسایت آن دریافت می کند نه از طریق کوکی ها. همچنین این شرکت گفته است که می‌خواهد اندازه گیریهای اثربخشی مستقل را به پخش کننده های شخصی تبلیغات و شرکتها پیشنهاد کند.

کانتار در شراکت با گوگل، پاتدورا و پلتفرم تبلیغات درون بازی آنزو به طور مستقیم داده ها و دسترسی به اثربخشی تبلیغات برندها و میزان فروش ناشی از تبلیغات را اندازه گیری می کند.

گوگل اعلام کرده است که شروع این همکاری در آغاز سال آینده می تواند استفاده از کوکی ها را در طول دو سال آینده از دور خارج کند، و به صنعت تبلیغات امکان توسعه راهکارهای جدید برای اثربخشی تبلیغات بدهد.

کانتار چندین مشارکت اندازه گیری اثربخشی تبلیغات بدون کوکی را آغاز کرده است. از جمله این مشارکتها می‌توان به همکاری با اسپاتیفای، توییتر و روکو اشاره کرد. کانتار در نظر دارد تا پایان سال 2021 با 250 منتشرکننده آگهی همکاری خود را گسترش دهد که این 250 منتشرکننده 95% صنعت آگهی دیجیتال در سراسر دنیا را نمایندگی می‌کنند.

پروژه پرتاب به ماه کانتار شامل دو متدولوژی اندازه گیری و ردیابی (Tracking) است،  هر دو روش بر اساس شبکه پاسخگویان کانتار عمل می کنند. شبکه پاسخگویان کانتار سال گذشته با متمرکز کردن  تمام پنلهای کانتار در سراسر دنیا شکل گرفت.

جِین اُستلر راهبر جهانی اثربخشی تبلیغات کانتار می گوید: ” حذف تدریجی کوکیها از قلمرو دیجیتال بدین معنا است که راهکارهای آنلاین ردیابی اثربخشی تبلیغات نیازمند تحول به روشی سازگار با حریم شخصی افراد است. ما می دانیم که تبلیغاتچی ها دریافت اندازه گیری اثربخشی تبلیغات به صورت تک به تک از سوی هر پخش کننده آگهی را ترجیح می دهند، و پروژه پرتاب به ماه کانتار گامهای بزرگی در این مسیر برمی‌دارد.”

 

منبع: research live

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه