ad investment in 2021

 

سینما، و تبلیغات محیطی OOH (Out of Home)  تنها رسانه های سنتی هستند که طبق گزارش وارک   WARC در سال آتی رشد منفی خود را به خوبی جبران می کنند.

هرطور حساب کنیم سینما ضربه سختی از همه گیری کوید 19 خورد، در دنیا هزینه های تبلیغاتی سینمایی بیش از 46.5% کاهش داشت و پیش بینی می شود در سال 2021 حدود 41% افزایش داشته باشد و تا حد زیادی خود را احیا کند.

تبلیغات محیطی دیگر گونه تبلیغاتی است که در سال 2021 خود را احیا می‌کند، انتظار می‌رود پس از کاهش 27 درصدی ارزش هزینه های تبلیغات محیطی، در سال 2021  حدود 20 % افزایش داشته باشد.

اما انتظار نمی‌رود سایر رسانه های سنتی که تحت تاثیر همه‌گیری کرونا بوده‌اند بتوانند خود را احیا کنند.

هزینه روی تبلیغات روزنامه‌ای  که در سال 2020  بیشتر از 25% کاهش داشت، پیش بینی می شود که هیچ افزایشی را در سال آتی تجربه نکند، همین وضعیت دامنگیر تبلیغات مجله‌ای هم هست.

پیرو روند امسال ( و در واقع روندی که از سالهای پیشتر شروع شده است)، هزینه روی تبلیغات آنلاین نظیر شبکه‌های اجتماعی که در سال 2020  بیشتر از 9% رشد داشت، در سال 2021 به رشد 12 درصدی می‌رسد.

وضعیت هزینه های تبلیغاتی بسته به صنایع و کسب و کارهای مختلف متفاوت است. در سال 2021 گردشگری و حمل و نقل از کاهش قابل انتظار منفی 33 درصد شاهد رشدی نزدیک به 20 درصد خواهد بود. درحالی که  بخشهایی نظیر تلکام و خدمات، رسانه و نشر هزینه های تبلیغاتی خود را در سال جاری نسبت به سال 2019 یعنی پیش از کرونا افزایش هم دادند.

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه