martech and marketing professionals

به نظر می رسد که علیرغم شلوغ و پلوغی ناشی از فراگیری ویروس در سال جاری، سرمایه گذاری در فناوریهای بازاریابی در 2021 ادامه خواهد یافت. گزارشی که از سوی اسند2 (Ascend2) کشف کرده است که 7 نفر از 10 نفر متخصص بازاریابی پیش‌بینی می کنند که در سال میلادی پیش رو بودجه سازمانشان برای پیاده سازی فناوریهای بازاریابی جدید از 19 تا 50 درصد افزایش پیدا می کند.

نظرسنجی از 270 متخصص بازاریابی در حوزه های B2B و B2C  نشان می دهد که 9 نفر از 10 نفر (87%) معتقدند که تجمیع ابزارهای مختلف در یک پلتفرم واحد برایشان جذاب است. همچنین نزدیک به 90 درصد متخصصان سادگی پیاده سازی و استفاده را ضروری ترین ویژگی مارتک جدید می دانند.

راحتی استفاده (55%) در انتخاب مارتک جدید حتی بیش از هزینه (37%) و قابلیت اختصاصی سازی (36%)، تحلیلها و بینشهای قابل استخراج از مارتک (35%) و قابلیت اتوماسیون (30%) برای متخصصان بازاریابی اهمیت دارد.

بودجه همچنان مهمترین مانع است

علیرغم اینکه قابل پیش بینی است که بودجه های خرید فناوریهای مارکتینگ افزایشی خواهد بود، اما همچنان بودجه (45% پاسخگویان) اولین چالش پیش روی متخصصان بازاریابی است. یکی از دلایل این مساله شرایط همه گیری و ریاضت اقتصادی شرکتها در سال جاری است. البته سهم قابل توجهی از متخصصات بازاریابی عملیاتی کردن استراتژی (43%) را چالش پیش روی خود می دانند، وکمتر از  4 نفر از 10 نفر  (38%) تشخیص مناسب ترین فناوری را بزرگترین چالش سازمان خود و 35% آموزش کارکنان را مانع بزرگ خود می دانند.

بهبود کارایی بالاترین هدف از خرید مارتک

برای نیمی از متخصصان حاضر در این تحقیق، بهبود کارایی بازاریابی یکی از مهمترین اهداف روی آوردن به فناوری مارتک بوده است. و از آنجا که در سالهای اخیر شرکتها تاکید بیشتری بر ارائه تجربه منسجم سفر مشتری دارند، 45% پاسخگویان بهبود سفر مشتری را یک هدف از استفاده از مارتک تعریف کرده اند.

سایر اهداف متخصصان بازاریابی مواردی نظیر بهبود کیفیت دیتا (38%)، افزایش نرخ بازده سرمایه گذاری ROI (31%)، ساده سازی جریان کارها (26%)، و هماهنگی با محصول یا خدمتی جدید  (26%) بوده است.

در پایان متخصصان زمانهای متفاوتی برای ارزیابی عملکرد این فناوریها در ذهن دارند، بیش از یک چهارم (29%) زمان کافی برای ارزیابی را حداقل یک ماه می دانند، اما اکثریت (43%) زمانی حدود یک فصل را کافی  می دانند.

 

درباره دیتا: داده های گزارش از تحقیقی در نوامبر 2020 با 270 مدیر و کارشناس متخصص بازاریابی در شرکتهای B2B و B2C با اندازه های مختلف استخراج شده است.

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه