مقالات

مطالب زیادی درباره نسل Z و میلنیالها (نسل هزاره) تابحال منتشر شده است. اما دنیای کسب و کار کمتر به جوانان مابین این دو نسل فکر کرده است. جوانان 19-25 ساله ای که به تازگی وارد دنیای بزرگسالی شده اند و مصرف کنندگان قهاری هستند. این نسل را با نام کاسپر ها می شناسند، جوانانی که هنوز به ثبات مالی نسل میلنیال (هزاره) نرسیده اما اصلا از خرج کردن پولی که به سختی بدست می آورند خجل نیستند.

در تحقیقات بازاری که شرکت تحقیقات بازار فول اسکرین Full Screen انجام داده است، در حالی که میلنیال ها بیست درصد بیشتر از کاسپرها درآمد دارند اما خرج کردن این دو گروه کمابیش شبیه هم است. این موضوع به ویژه در محصولات مرتبط با سرگرمی و بازی، فشن و محصولات زیبایی بسیار صدق می کند.

در آمریکا کاسپرها (19 تا 25 سال) بیشترین تعداد تبادلات مالی را دارند و متوسط دلاری هر تبادلشان هم از سایر گروهها بالاتر است.

 

کاسپرها که هستند؟

هر نسلی به یک سری عوامل استرس زا بیشتر حساس است. کاسپرها بیشتر اقتصادی هستند. 30 درصد پاسخگویان تحقیق فول اسکرین مسائل مالی را بیشترین دغدغه خود دانسته اند، و در مقام بعدی 20 درصد ایشان دغدغه فرصت شغلی داشتند. حدود 53 درصد کاسپرها در آمریکا شاغل هستند و تنها نصف این افراد شغل دائمی دارند.  بیش از سه چهارم (77%) کاسپرهای شاغل دارای شغلی انعطاف پذیر و گیگ هستند. این عدد برای میلنیال ها 54 درصد است.

برخلاف دغدغه های اقتصادی، کاسپرها به شدت اهل خرید آنی  و در تقسیم بندی پراکنش نوآوری راجرز تطبیق پذیرندگان اولیه  (Early adopters) هستند، حدود 6 نفر از هر ده نفر خریدهای آنی دارند و 45 درصد آنها اولین نفر از میان دوستانشان هستند که یک محصول جدید را می خرند.

رسانه های اجتماعی و تولید محتوا

بخش اعظم (85%) کاسپرها به شدت عاشق تکنولوژی هستند و معتقدند باعث می شود دنیا جای بهتر باشد.  آنها از فناوریهای جدیدی نظیر دستیار صوتی (25%) و بازیهای ویدئویی (58%) استفاده می کنند.  داده های نیلسن نشان می دهد که دو سوم میلنیالها به طور منظم و ماهانه بازی ویدئویی بازی می کنند، درحالی که طبق تحقیقات فول اسکرین این عدد برای کاسپرها 43 درصد است.

کاسپرها استفاده کننده سنگین شبکه اجتماعی هستن، 46 ساعت در هفته و 33 درصد بیشتر از میلنیالها و خیلی بیشتر از نسل Z . یک چهارم کاسپرها خود را از طریق محتوای تولیدی در شبکه های اجتماعی ابراز  و معرفی می کنند.

درست مانند برندها که دریافته اند داستانها ظرفیت زیادی برای بازاریابی ایشان دارند، کاسپرها هم داستانها را ابزاری آسان، اصیل و موثر برای ابراز خود در شبکه های اجتماعی می دانند. حدود یک سوم (35%) از پاسخگویان از داستانها برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

کاسپرها نه تنها محتوای خاص خود را تولید می کنند، بلکه افرادی که محتوای اصیل و غیرکپی تولید می کنند را دنبال می کنند.  به طور توسط هر کاسپر آمریکایی 25 اینفلوئنسر و 12 برند را در پلتفرمهای اجتماعی دنبال می کند.  بسیاری از این تازه بزرگسالان از طریق همین شبکه برندها و اینفلوئنسرها محصولات جدید را کشف می کنند.

درباره تحقیق: نمونه بیش از 1500 نفر افراد 13 تا 37 ساله در تحقیق آنلاین  توسط تاک شاپ (Talk Shoppe) ابزار تحقیقات آنلاین سفارشی به سفارش فول اسکرین در خرداد 98 در ایالات متحده شرکت داشتند. علاوه بر این 11 مصاحبه کیفی تکمیلی در طول انجام پیمایش کمی انجام شده است.

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه