هر ساله یک پیمایش جهانی با حدود 80,000 پاسخگو از19 کشور در اروپا، آمریکای لاتین، آمریکا، و آسیا انجام می شود که به بررسی عملکرد تولیدکنندگان و خرده فروشان در زمینه تعهدات محیط زیستی و اثرات آن بر مصرف کننده می پردازد. این برنامه که به “کی اهمیت میده، کی عمل میکنه” معروف است با همکاری شرکت تحقیقات بازار جی اف کی (GFK) ، یوروپنل (Europanel)، و کانتار (Kantar) انجام می شود. کشورهای شرکت کننده عبارتند از: ایالات متحده، فرانسه، آلمان، بریتانیا، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، ایرلند، چک، لهستان، اسلواکی، چین، اندونزی، ویئتام، برزیل، کاستاریکا، شیلی، کلمبیا، مکزیک، و پرو

برخی نتایج جالب تحقیق امسال نشان می دهد که سرمایه گذاری روی توسعه پایدار و محیط زیست بازاری معادل 382 میلیارد دلار برای برندهای کالاهای تندمصرف ایجاد می کند.

  • مصرف کنندگان در زمینه ملاحظات محیط زیست به سه دسته اصلی قابل بخش بندی هستند، کنشگرمحیط زیستی (Eco-Actives)، ملاحظه گر محیط زیست (Eco-Considers) و بی توجه به محیط زیست (Eco-Dismissers)
  • کنشگرهای محیط زیستی روزانه هم درباره لزوم کاهش اتلاف پلاستیک با دیگران صحبت می کنند و هم در خریدهایشان این ملاحظات را رعایت می کنند
  • سال 2019 درصد کنشگرهای محیط زیست 16 درصد بود و در سال 2020 این عدد به 20 درصد رسیده است، این 20 درصد معادل بازاری 382 میلیارد دلاری است. این در حالیست که حدود 9 درصد از بی توجه ها به محیط زیست نسبت به سال گذشته کاسته شده است.

eco-actives consummers

 

نکته مهم و جالب این است که اثرپذیری رفتاری افراد نه از رسانه و اینفلوئنسرها بلکه بیشتر از همه از فرزندان، و پس از آن از دوستان، و شریک زندگی است. سلبریتیها و سیاسیون کمترین میزان اثرگذاری روی مخاطب را در زمینه محیط زیست داشته اند.

impactors on sustainability

 

منبع: کانتار ورلدپنل

https://www.kantarworldpanel.com/global/News/Sustainability-could-bring-382-billion-to-FMCG-brands

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه