پاپ‌آپ ها در صدر آزاردهنده های آنلاین

 

همه برندها می خواهند تجربه دیجیتال عملیاتی و سرگرم‌کننده برای مصرف کننده خلق کنند. هرچند، همیشه موفق نمی‌شوند. در مطالعه بازاری که اخیرا از سوی شرکت ادوبی انجام شده است، مصرف کنندگان تجربه های آزاردهنده خود را مطرح کرده اند.

frustrating aspects content

عناصر آزاردهنده کاربر در محتوای آنلاین

سه مورد مهمترین نقاط درد (Pain Point)  که مصرف کنندگان اعلام کرده اند عبارتند از:

پاپ‌آپها Pop-Ups

بر  طبق پیمایش تحقیقات بازار با بیش از 1,000 مصرف کننده که از ایشان پرسیده شد ” وقتی مشغول محتوای یک برند می شوید، چه تجربه ای بیشتر از همه شما را می آزارد؟” رتبه نخست با 41% از پاسخگویان به پاپ‌آپها و هشدارهای مربوط به کوکی ها اختصاص دارد.

عدم علاقه به این سبک از وقفه ها (پاپ‌آپ و هشدار استفاده از کوکی) در تحقیقات متعدد دیگر هم مشاهده شده است- در مطالعه ای مشابه که موسسه AYTM در سال 2017 منتشر کرد، تبلیغات پاپ‌آپی  از نظر 7 نفر از هر 10 نفر در صدر فرمتهای تبلیغات آنلاین آزاردهنده قرار گرفته بود و در تحقیقی دیگر که از سوی موسسه YouGov انجام شده بود، 73% پاسخگویان نسبت به پاپ‌آپها ابراز بی علاقگی کرده بودند.

این یعنی بازاریابها می بایست میان کسب نرخهای تبدیل و تجربه مصرف کننده یکی را انتخاب کنند. برخلاف نظر منفی اکثریت نسبت به پاپ‌آپها، تحقیقی از سوی Sumo نشان می دهد که 1 نفر از هر 50 نفر هنوز وقتی این پاپ‌آپها باز می شوند، ایمیل خود وارد می کنند. و پاپ‌آپها نرخ تبدیل بسیار مناسب 2.9% دارند.

ایمیلهای اسپم برنده مدال نقره

در فهرست آزاردهنده ها ایمیلهای اسپم رتبه دوم را با 37% پاسخ گویان به خود اختصاص داده اند. خوشبختانه برای مصرف کنندگان، اسپمرها با تشکر از تلاشهای سرویسهای ارائه دهنده ایمیل، هر سال ارسال ایمیل به اینباکس مخاطبان را سخت تر از پیش می یابند. برای بازاریابها نرخ دریافت موفق در حال افزایش است؛ حدود 91% ایمیلها از سوی ارسال کننده های معتبر به اینباکس می رسند. هرچند این نرخ بالا مصرف کننده را بیش از گذشته نسبت به اسپم حساس کرده است.

1 نفر از 4 نفر از سرعت بارگذاری صفحات شاکی است

در رتبه سوم آزاردهنده ها یک چهارم پاسخگویان از سرعت بارگذاری صفحات شکایت دارند. در واقع، تحقیق نشان می دهد که بازاریابها سرعت لود صفحات را به اندازه کافی در اولویت کاری خود قرار نداده اند. تنها 3% بازاریابها در یک تحقیقات بازار در سال 2019 اعلام کردند که سرعت بارگذاری یکی از اولویتهای عملکرد کمپین ایشان است.

تحقیقی که پیشتر از سوی گوگل انجام شده است نشان می دهد که احتمال اینکه یک بازدیدکننده سایت با گوشی مویایل بازگشت (Bounce back) کند، وقتی سرعت لود سایت از 1 ثانیه به 10 ثانیه می رسد دوبرابر می شود.

گوشیهای هوشمند دو سوم زمان مصرف رسانه دیجیتال را به خود اختصاص داده اند، در طول دوران کرونا مصرف‌کنندگان میزان چشم دوختن خود را به صفحات نمایش (کامپیوتر، لپ تاپ، گوشی، تبلت و تلویزیون) افزایش داده اند و شاید بهتر باشد که بازاریابها به تجربه های کاربرها در بازدید از وبسایتها توجهی مضاعف داشته باشند و سایر عناصر آزاردهنده نظیر پیدا نکردن مکان اسکرول (18%)، پخش صدای اتوماتیک (13%) و طراحی نازیبا (12%) را هم مد نظر قرار دهند.

درباره تحقیق: نتایج بر اساس تحقیقی که در سال دی و بهمن ماه سال 1398 (2020) از سوی شرکت Adobe   انجام شده و  با 1,000 بزرگسال (18+) در آمریکا (800) و بریتانیا (200)  و 400  بازاریاب پرسشنامه تکمیل شده است.

مرجع: https://www.marketingcharts.com/customer-centric/customer-experience-113679

 

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه